Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 - 89 74 495   Email: info@kinitron.edu.gr

Ενημερώσεις-Εγγραφές: Δευτέρα έως Παρασκευή 10.30-15.00 & 17.00-21.00, Σάββατο 10.30-15.00

Εκπαιδευτικά Νέα

Πρότυπα Σχολεία

Το Νέο Λύκειο

Πρόγραμμα Σπουδών

Διαγωνίσματα

Κλειδιά για την Επιτυχία

Οι επιτυχόντες μας

προτυπα

Το φροντιστήριο μας προετοιμάζει μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου που:

- Ενδιαφέρονται να διαγωνιστούν για την εισαγωγή τους στα Πρότυπα Δημόσια Γυμνάσια και Λύκεια.
- Επιθυμούν να διεκδικήσουν κάποια από τις υποτροφίες που τα καλύτερα Ιδιωτικά Σχολεία της Αθήνας, ανακοινώνουν κάθε χρόνο.

Οι κατατακτήριες για τα Πρότυπα Σχολεία, είναι ιδιαίτερα απαιτητικές εξετάσεις, γιατί πρόκειται για διαγωνισμούς μεταξύ αρίστων.

Για να ανταποκριθούν με επιτυχία τόσο οι διδάσκοντες, όσο και οι διδασκόμενοι, απαιτείται ειδική προετοιμασία.

Το φροντιστήριο μας γι’ αυτό τον σκοπό, εξασφάλισε κατάλληλα εκπαιδευμένο προσωπικό και ειδικό εκπαιδευτικο υλικό πέντε (5) βιβλίων με θεωρία, θέματα παρελθόντων ετών, ασκήσεις με τις λύσεις τους.

Η ειδική αυτή προετοιμασία περιλαμβάνει επίσης:

- Τη διενέργεια διαγωνισμάτων προσομοίωσης των εξετάσεων σε όλα τα μαθήματα, πλήρη και αναλυτική αξιολόγηση, συμβουλές βελτίωσης και οδηγίες για τη σωστή διαχείριση του χρόνου κατά την εξέταση.
- Ενημέρωση–υποστήριξη γονέων για τις προθεσμίες και τις
γραφειοκρατικές διαδικασίες συμμετοχής στον διαγωνισμό κ.λπ.

Για περισσότερες πληροφορίες ….από κοντά….

Το Σύστημα μας

Το φροντιστήριο ΚΙΝΗΤΡΟΝ αναπτύσσει ευέλικτα εκπαιδευτικά συστήματα και μεθοδολογίες ώστε να ανταποκρίνεται με επιτυχία στις διαρκώς μεταβαλλόμενες απαιτήσεις του Υπουργείου Παιδείας.
Κύριος άξονας της εκπαιδευτικής πολιτικής που ακολουθεί είναι η διαχείριση ποιότητας.

Στοιχεία Επικοινωνίας

Φροντιστήριο Μ.Ε. ΚΙΝΗΤΡΟΝ

Πλ. Ηρώων 4, Κέντρο Βάρης (πλησίον Εκκλησίας)

Τηλ. 210 - 89 74 495