Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 - 89 74 495   Email: info@kinitron.edu.gr

Κλειδιά για την Επιτυχία

Οι επιτυχόντες μας

ΓΡΑΠΤΩΣ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

Σχετικά με τις προαγωγικές/απολυτήριες εξετάσεις των Γενικών Λυκείων, τα μαθήματα που ανήκουν στην Ομάδα Α (γραπτώς εξεταζόμενα) είναι τα εξής:

Α’  Λυκείου

• Ελληνική Γλώσσα (Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία και τρίωρη συνεξέταση των κλάδων Νέα Ελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία),
  • Μαθηματικά (Άλγεβρα και Γεωμετρία)
  • Ιστορία
  • Φυσικές Επιστήμες (μόνο οι κλάδοι Φυσική και Χημεία)
  • Αγγλικά

Β’  Λυκείου

• Ελληνική Γλώσσα (μόνο οι κλάδοι Νέα Ελληνική Γλώσσα και Νέα Ελληνική Λογοτεχνία σε τρίωρη συνεξέταση)
  • Ιστορία
  • Φυσικές Επιστήμες (μόνο ο κλάδος Βιολογία)
  • Μαθηματικά (μόνο ο κλάδος Άλγεβρα)
  • Αγγλικά
  • όλα τα μαθήματα των Ομάδων Προσανατολισμού

Γ’  Λυκείου

• Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία
  • Μαθηματικά (μόνο για τους μαθητές της Ομάδας Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών)
  • Ιστορία (μόνο για τους μαθητές της Ομάδας Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών και Σπουδών Υγείας και της Ομάδας Προσανατολισμού Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής)
  • όλα τα μαθήματα των Ομάδων Προσανατολισμού

Το Σύστημα μας

Το φροντιστήριο ΚΙΝΗΤΡΟΝ αναπτύσσει ευέλικτα εκπαιδευτικά συστήματα και μεθοδολογίες ώστε να ανταποκρίνεται με επιτυχία στις διαρκώς μεταβαλλόμενες απαιτήσεις του Υπουργείου Παιδείας.
Κύριος άξονας της εκπαιδευτικής πολιτικής που ακολουθεί είναι η διαχείριση ποιότητας.

Στοιχεία Επικοινωνίας

Φροντιστήριο Μ.Ε. ΚΙΝΗΤΡΟΝ

Πλ. Ηρώων 4, Κέντρο Βάρης (πλησίον Εκκλησίας)

Τηλ. 210 - 89 74 495